Mikołajkowy Turniej Karate 2016

Mikołajkowy Turniej Karate S.G.I. Poland

Strefy Południowej

11 grudnia 2016 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbył się Mikołajkowy Turniej Karate SGI-Poland Polski Południowej. Organizatorem Turnieju był Shotokan Goshindo Institute Poland, Ostrowski Klub Karate–Do oraz Sensei Tadeusz Kurzawski, prezes oraz główny instruktor klubu z Ostrowa. W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z Ostrowa Wielkopolskiego i okolicznych miejscowości.

Turniej przeznaczony była dla najmłodszych zawodników i odbył się w kategoriach wiekowych: młodzika młodszego, młodzika i młodzika starszego. Zawodnicy dodatkowo podzieleni zostali ze względu na posiadane stopnie zaawansowania. Dzięki temu zawodnicy z krótszym stażem w treningu a tym samym niższym stopniem zaawansowania jak białe i żółte pasy, mieli okazję tym razem realnie powalczyć o puchary.

Wyjątkowo dzieci najkrócej trenujące, zaledwie od kilku miesięcy 2016 roku, nieposiadające żadnego stopnia Karate, również startowały w turnieju w specjalnej dla nich konkurencji KIHON. Pozostali zawodnicy rywalizowali w konkurencji KATA i KUMITE oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

Turniej sędziowali:

  1. Tadeusz Kurzawski 4dan
  2. Artur Mańkowski 3 dan
  3. Wacław Mucha-Kruczyński 1 dan
  4. Rafał Kubiak 1 dan
  5. Rafał Płókarz 1 dan
  6. Mikołaj Janiszewski 1dan
  7. Piotr Frąszczak 1 dan

Rywalizacja zawodników była bardzo zacięta, choć dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach. Na szczególne wyróżnienie zasługują bracia: Mateusz i Jan Frąszczak, którzy w swoich kategoriach zajęli pierwsze miejsca w konkurencjach KATA i KUMIE.

Turniej Mikołajkowy zakończył się radosną dla uczestników wizytą św. Mikołaja, który wszystkim zawodnikom wręczył paczki z prezentami.

Fotorelacja z eliminacji:

Fotorelacja z finałów: